Karstā cinkošana un kāpēc tā ir nepieciešana
Bieži meistari iesaka metāla vārtus, žogus, balkonu margas un pat notekcauruļu aizsargu režģus apstrādāt ar karsto cinku vai tautas valodā: “cinkot”. Kāpēc tas ir nepieciešams, kas tas ir un ko īsti tā var uzlabot?
Šajā procesā metāla virsmas tiek cinkotas, lai palielinātu materiāla izturību pret koroziju (sarunalodā sakot: “lai metāls nesāk rūsēt”). Uz virsmas esošais pārklājums izveido cinka oksīda aizsargslāni, kas veido izturību pret apkārtējās vides ietekmi. Šis slānis neļauj mitrumam piekļūt pie metāla, tādējādi nodrošinot izturību pret koroziju un papildina to ar augstām aizsargājošajām īpašībām maksimāli ilgam laika posmam.
Karstā cinkošanu, ko saviem klientiem piedāvā arī SIA “Arre”, ir metāla iegremdēšana izkausēta cinka vannā aptuveni 450° C temperatūrā. Šajā procesā cinks piekausējas pie metāla virsmas un veido izturīgu un necaurlaidīgu pārklājumu, kas ilgtermiņā nodrošina gan fizisku barjeru pret koroziju, gan elektroķīmisku aizsardzību. Lai nodrošinātu vēl labāku noturību un labu izskatu, cinkotos izstrādājumus nepieciešams krāsot ar speciālām šim nolūkam ražotām krāsām.
Vizuālais izskats dažādām cinkotajām virsmām var atšķirties – tas var būt gan spīdīgs, gan matēts, taču tas nekādi neietekmē aizsargājošās īpašības. Reizumis tas veido “ziedu rakstus”, kas nekrāsotām virsmām var būt pat kā dekoratīvs elements.
Karstā cinkošana ir īpaši vērtīga dažādu sarežģītu formu izstrādājumiem, jo tos nav iespējams 100% manuāli apstrādāt ar pretkorozijas slāni. Karstās cinkošanas procesā, cinks iekļūst pat vismazākajās spraugās un grūti aizsniedzamās vietās, tādejādi nodrošinot pilnvērtīgu aizsardzību.